Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Auditorių išvados – pagalbos priemonė gerinant padėtį atliekų sektoriuje

2017-11-07„Aplinkos ministerija pritaria Valstybės kontrolės išvadai apie būtinus esminius pokyčius tvarkant gaminių ir pakuočių atliekas siekiant, kad jos būtų sutvarkytos, o gyventojai už tai nemokėtų papildomai, – sako viceministras Dalius Krinickas. – Aukščiausios audito institucijos, atlikusios gamintojo atsakomybės principo taikymo atliekų sektoriuje auditą, ataskaita mums yra pagalbos priemonė įgyvendinant vieningą gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinę sistemą (GPAIS) ir vykdant regionų aplinkos apsaugos departamentų reformą, skirtą veiksmingesnei aplinkos apsaugos valstybinei kontrolei užtikrinti.“

Audito ataskaitoje nurodyta, kad gamintojai ir importuotojai reikiamai nevykdo pareigos sutvarkyti gaminių ir pakuočių atliekas, o nesutvarkius jų – sumokėti mokestį už aplinkos teršimą. Padėčiai pakeisti būtina įdiegti GPAIS. Šią sistemą, pasak Daliaus Krinicko, Aplinkos ministerija jau yra sukūrusi. GPAIS turėtų startuoti 2018 m. sausio 1 d. Ji užtikrins didesnį atliekų sektoriaus skaidrumą. Visų pirma leis matyti realius, tikslius atliekų kiekius ir tai, ar jie sutvarkyti. GPAIS įgyvendinti ministerija inicijuoja reikiamus teisės aktų pakeitimus.

Kita svarbi priemonė, kaip nurodyta audito ataskaitoje, – veiksmingesnė aplinkos apsaugos valstybinė kontrolė, o jai sustiprinti būtina regionų aplinkos apsaugos departamentų pertvarka. Šiai pertvarkai įgyvendinti ministerija jau yra parengusi įstatymų pataisas, kurias šiandien svarsto Seimas.

Viešųjų ryšių skyrius

2017-11-07