Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Dar vienas žingsnis paprastinant teritorijų planavimo procesą

2017-11-09Aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui patikslinus Teritorijų planavimo sąlygų išdavimo tvarkos aprašą, sudaryta galimybė pakartotinai pratęsti šių sąlygų galiojimo terminą. Tai dar vienas žingsnis paprastinant teritorijų planavimo (TP) procesą.

Praktikoje pasitaikė nemažai atvejų, kai, užsitęsus šiam procesui, pasak Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento direktoriaus Mariaus Narmonto, baigdavosi išduotų ir kartą jau pratęstų TP sąlygų galiojimo terminas ir jos jau nebegaliodavo tikrinant ar tvirtinant TP dokumentus. Kadangi šių sąlygų nebuvo galima pakartotinai pratęsti, TP procesas sustodavo ir reikėdavo išduoti naujas sąlygas.

Patikslintoji TP sąlygų išdavimo tvarka numato, kad tuo atveju, kai TP procesas tęsiamas, jam pabaigti TP planavimo sąlygų galiojimo terminą pagal motyvuotą planavimo organizatoriaus prašymą gali pratęsti TP sąlygas išdavusios institucijos. Tačiau šis terminas gali būti pratęstas ne daugiau kaip du kartus ir kiekvieną kartą – ne ilgiau kaip dvejiems metams.

TP sąlygų galiojimui pratęsti planavimo organizatorius turi raštu kreiptis į jas išdavusią instituciją, likus ne mažiau kaip 20 darbo dienų iki jos baigs galioti, o ši institucija – raštu kreiptis į Kompleksinio teritorijų planavimo dokumentų rengimo taisyklių, Teritorijų planavimo sąlygų išdavimo tvarkos aprašo ir atitinkamų specialiojo TP dokumentų rengimo taisyklių nurodytas institucijas. Išnagrinėjusi planavimo organizatoriaus prašymą ir pateiktą informaciją apie įvykusius planuojamos teritorijos ir jai gretimų teritorijų planavimo ir statybos pokyčius ir priėmusi motyvuotą sprendimą pratęsti TP sąlygų galiojimo terminą, jas išdavusi institucija turi per 10 darbo dienų pratęsti šį terminą arba išduoti naujas sąlygas.

Viešųjų ryšių skyrius

2017-11-09