Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Apie EXPO parodas – ir moderniausiame šalies muziejuje

2018-02-07Aplinkos ministerija jau 20 metų organizuoja Lietuvos dalyvavimą Pasaulinėse ir Tarptautinėse EXPO parodose, vykstančiose skirtinguose žemynuose, šalyse, miestuose. Vakar Valstybės pažinimo centre vyko renginys, kurio metu buvo pristatyta šių parodų istorija, mūsų šalies dalyvavimas jose bei naujausias muziejaus eksponatas – interaktyvi EXPO siena.

Valstybės pažinimo centras – pirmas Lietuvoje modernus edukacinis centras, detaliai pristatantis, kaip veikia valstybė ir kaip demokratinės valstybės kūrime bei valdyme dalyvauja svarbiausias jos elementas – pilietis. Naujasis nuolatinės muziejaus ekspozicijos eksponatas interaktyviai pristato Lietuvos paviljonus ir ekspozicijas, paaiškina dalyvavimo parodose reikšmę.

Nuo 1851 m. rengiamos EXPO parodos yra didžiausias ir svarbiausias renginys, kuriame kaskart dalyvauja ir paviljonus pristato per šimtą pasaulio valstybių. Lietuva dalyvavo visose nuo nepriklausomybės atgavimo vykusiose parodose, keliose jų buvo pripažinta viena populiariausių ar atsiėmė apdovanojimą už paviljoną.

Romas Jankauskas, Aplinkos ministerijos Parodų organizavimo skyriaus vedėjas, renginio svečiams pasakojo apie didžiausius Lietuvių pasiekimus bei pristatė artėjančią Pasaulinę parodą Dubajuje. Ji šiame Jungtinių Arabų Emyratų mieste vyks nuo 2020 m. spalio 20 d. iki 2021 m. balandžio 20 d. Pagrindinė šios parodos tema – „Sujunkime protus, kurkime ateitį“. Tikimasi, kad ją aplankys apie 25 mln. žmonių.

Viešųjų ryšių skyrius
2018-02-07