Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

EBPO aptariami cheminių medžiagų valdymo klausimai aktualūs ir Lietuvai

2018-02-09



Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO), kurios nare mūsų šalis tikisi tapti jau šiemet, Cheminių medžiagų komiteto apsvarstyti šių medžiagų valdymo klausimai aktualūs ir Lietuvai. Juos šio komiteto ir Cheminių medžiagų, pesticidų ir biotechnologijos klausimų darbo grupės nariai nagrinėjo susirinkę į jungtinį posėdį šios savaitės pradžioje Paryžiuje.

Pasak jame dalyvavusios Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos departamento Cheminių medžiagų skyriaus vedėjos Zitos Varanavičienės, mūsų šaliai siekiant narystės EBPO, svarbu jausti dabartinį cheminių medžiagų valdymo pulsą. Todėl reikia ne tik žinoti, kokius dokumentus svarsto ir kokius sprendimus priima EBPO Cheminių medžiagų komitetas, bet ir juos analizuoti, kaupti patirtį.

Per posėdį ekspertai aptarė, kaip įgyvendinama EBPO Aplinkos, sveikatos ir saugos programa. Buvo išsakyta nuomonė, kad dabartinės politikos ir mokslo priemonės nebeatitinka šiuolaikinių cheminių medžiagų valdymo reikmių. EBPO pasisako už glaudžią sąveiką su kitais sektoriais sprendžiant problemas.

Posėdžio dalyviai nagrinėjo cheminių medžiagų saugos tyrimų ir kitų duomenų intelektinės nuosavybės apsaugos problemas, informacinių technologijų naudojimo šių medžiagų rizikos valdymo priemonėms nustatyti klausimus. Kanados atstovai supažindino su jų šalyje atliktu cheminių medžiagų valdymo efektyvumo vertinimu.

Cheminių medžiagų komitetas po ilgų svarstymų ir derybų pritarė trims EBPO rekomendacijų projektams – dėl nanomedžiagų, teršalų pernašų registro ir cheminių medžiagų vertinimo – ir nutarė juos teikti EBPO tarybai.

Viešųjų ryšių skyrius

2018-02-09