Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print english
 

Aktualijos

Požeminis vanduo – neįkainojama Lietuvos privilegija

2018-02-14Šiandien 14 val. Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) didžiojoje salėje bus pristatytas ką tik išleistas hidrogeologijos atlasas „Lietuvos požeminis vanduoׅ“. Tai kelių dešimtmečių šalies hidrogeologų darbų sąvadas.

Jame tekstiniu ir kartografiniu pavidalu pateikti duomenys apie neįkainojamo Lietuvos turto – požeminio vandens formavimosi ir išgavimo sąlygas, temperatūrą, cheminę sudėtį bei išteklius visuose vandeninguose sluoksniuose, taip pat apie mineralinį vandenį ir sūrymus.

Itin gausūs požeminio vandens ištekliai – Lietuvos privilegija. Mūsų šalis yra viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, kur ir centralizuotam vandens tiekimui, ir individualiam apsirūpinimui naudojamas tik požeminis vanduo. Jis turi daug privalumų, palyginti su paviršiniu vandeniu, nes yra natūraliai geriau apsaugotas nuo taršos, praturtintas ištirpusiomis mineralinėmis medžiagomis, kurių reikia žmogaus organizmui. Pasaulyje, JAV mokslininkų duomenimis, tik vienas iš šešių gyventojų turi galimybę naudotis tinkamu vandeniu.

Šis hidrogeologijos atlasas skirtas valstybės atkūrimo šimtmečiui ir bus naudingas ne tik specialistams, bet ir  investuotojams, aplinkos tyrimo, mokslo ir studijų bei kitoms įstaigoms.

Viešųjų ryšių skyrius

2018-02-14